Systemy sprzedaży

Zakończone wdrożenia

Pfleiderer Grajewo S.A i Pfleiderer Prospan S.A. wdrożyły INSOFT CRM dla Lotus Notes

Pfleiderer Grajewo S.A. i Pfleiderer Prospan S.A. wdrożyły w swoich lokalizacjach wielojęzyczną wersję aplikacji Insoft CRM - dostosowaną do specyficznych warunków jakimi kieruje się rynek surowca drzewnego.


Firmy Pfleiderer Grajewo S.A. i Pfleiderer Prospan S.A. wdrożyły wysoce dostosowaną pod kątem firmy aplikację CRM. Jest to o tyle nietypowe rozwiązanie, gdyż dotyczy rynku, na którym firma jest podmiotem reprezentującym stronę popytową na dany surowiec/produkt/usługę, nie zaś stronę podażową, czyli dostarczyciela surowca/produktu/usługi. Z myślą o ekspansji firmy system został przygotowany w trzech wersjach językowych: polskiej, angielskiej i rosyjskiej.

Pfleiderer Grajewo S.A. to jeden z największych i najnowocześniejszych producentów płyt meblowych oraz oklein (folii meblowych i filmów melaminowych) w Polsce. Spółka powstała w 1974 roku, w 1999 roku większościowy pakiet akcji nabył europejski lider branży produktów drewnopochodnych spółka Pfleiderer AG z Niemiec. Dzięki ugruntowanej pozycji w kraju, Grajewo znaczną część swojej produkcji eksportuje na rynki wschodnie. Zdolności produkcyjne spółki wynoszą ok. 650.000 m3 rocznie.

Pfleiderer Prospan S.A. z siedzibą w Wieruszowie powstał w połowie lat 70-tych. Prywatyzacja firmy nastąpiła w 1997 roku. Pfleiderer Prospan SA jest nowoczesnym producentem płyt meblowych, blatów roboczych oraz oklein. W wyniku przeprowadzonego w latach 1996–1999 programu inwestycyjnego i wprowadzenia technologii ciągłego prasowania “conti” zdolności produkcyjne spółki wzrosły i wynoszą obecnie ponad 610.000 m3 rocznie.

Pfleiderer jest wiodącym producentem materiałów dla przemysłu meblarskiego. Wielkość mocy produkcyjnych plasuje koncern na drugim miejscu na świecie wśród producentów płyt wiórowych kierowanych do meblarstwa i wyposażenia wnętrz. Pfleiderer  posiada obecnie w Europie dwanaście fabryk ściśle specjalizujących się w produkcji materiałów dla przemysłu meblarskiego. Koncern konsekwentnie rozwija swoją sprzedaż w Rosji, krajach nadbałtyckich, a także w Kazachstanie, Białorusi, Ukrainie oraz Szwecji i Danii. Poza istotnym zwiększeniem potencjału produkcyjnego w Europie, Pfleiderer przejął 8 fabryk w Ameryce Północnej, gdzie produkowane są m.in. płyty wiórowe, MDF i panele podłogowe.

Kontakt: INSOFT sp. z o.o., Kraków, (012) 415-23-72, www.insoft.com.pl, crm@insoft.com.pl