Systemy sprzedaży

Reklamówki z VAT w PC-Market

Od 1 stycznia 2018, Ministerstwo Finansów wprowadziło opłaty za torby na zakupy z tworzyw sztucznych. Stawka opłaty będzie wynosić 0,20 zł za jedną sztukę torby. Dodatkowo opłata będzie podlegać opodatkowaniu 23%, zatem koszt zakupu dla klienta będzie wynosił 0,25 zł.
Informujemy, w związku z najnowszą interpretacją MF, że program PC-Market przystosowany jest do sprzedaży oraz późniejszego raportowania sprzedaży toreb na zakupy z tworzyw sztucznych.

Przykładem prawidłowo ewidencjonowanej sprzedaży toreb jest założenie karty towarowej "Torba na zakupy" z ceną detaliczną 0,20 zł netto oraz stawką VAT 23%.

Zgodnie z ustawą, placówki handlowe będą zmuszone do przekazania opłaty recyklingowej do 15 marca roku następującego po roku kalendarzowym. W programie PC-Market znajduje się wiele raportów, które umożliwiają wykazanie takiej sprzedaży, np. "Raport sprzedaż towarów", w którym możemy wskazać konkretny towar, oraz za jaki okres ma zostać wykonany raport.

W związku z pojawiającymi się pytaniami, Ministerstwo Środowiska postanowiło odpowiedzieć na niektóre z nich. Publikacja pytań i odpowiedzi znajduje się tutaj

Przypominamy także, że od 1 stycznia 2018 wszystkie mikroprzedsiębiorstwa objęte zostaną obowiązkiem JPK. Więcej na ten temat - kliknij tutaj

Źródło: Ministerstwo Finansów, Ministerstwo Środowiska

Masz pytania dotyczące PC-Market? Skontaktuj się z nami: market@insoft.com.pl, tel. 12 415-23-72.