Systemy sprzedaży

Serwer kas on-line


Serwer kasowy jest dodatkowym modułem programu PC-Market, który pracując w tle może samodzielnie, bez udziału użytkownika obsługiwać kasy, wagi i sprawdzarki cen. Program jest podłączony do bazy PC-Marketa i na bieżąco kontroluje wszelkie zmiany towarów. Jeżeli wykryje zmianę na którymkolwiek towarze - automatycznie wysyła go na kasy (wagi i sprawdzarki cen).

Serwer służy również do okresowego importu danych z kas. Po ustawieniu częstotliwości (np. co 10 minut) - program będzie automatycznie wykonywał importy.Serwer Kasowy to nie tylko on-line ! Z Serwera Kasowego można korzystać również w trybie off-line - wtedy można zyskać na dodatkowej funkcjonalności programu. Oto przykładowe możliwości oferowane przez Serwer Kasowy:
  • Programowanie kas i odbieranie danych o sprzedaży w trybie on-line. Użytkownik może zdefiniować częstotliwość komunikacji z kasami (np. import co 15 minut, eksport co 30 sekund).
  • Obsługiwanie kas podłączonych fizycznie do kilku stanowisk komputerowych. Można wykorzystać wolne porty COM wszystkich komputerów w sieci. Kasy mogą być podłączone do dowolnego komputera w sieci. Użytkownik nie zwraca uwagi na to, do którego komputera podpięta jest kasa. W takim układzie należy na każdym komputerze uruchomić kopię Serwera Kasowego. Każdy serwer będzie obsługiwał tylko urządzenia podłączone do "swojego" komputera.
  • Komunikacja z dowolnego stanowiska komputerowego. Transmisję na kasy (lub import) można uruchomić z dowolnego stanowiska komputerowego.
  • Obsługa komunikacji "w tle" - można np. zlecić eksport i zająć się wystawianiem kolejnej PZ.
  • Obsługa równocześnie kilku linii telefonicznych do komunikacji z większą ilością kas przez modem.